Ile kosztuje menedżer piłkarski?

Standardowy menedżer piłkarski zarabia z prowizji dot. Waszych kontraktów lub umów transferowych. W momencie kiedy otrzymujecie wynagrodzenie miesięczne od klubu lub przenosicie się do innego za daną kwotę – od tych wszystkich transakcji profit procentowy czerpie agent. Jego zarobki zatem trudno jednoznacznie oszacować. Czynników wpływających na wynagrodzenie menedżera jest sporo. Liczba zawodników w jego stajni, jakość zawodników, wynagrodzenie piłkarzy, podatność na zmianę klubu, marka samego menedżera.

Najbardziej znani agencji piłkarscy na świecie zarabiają rocznie nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów euro. Kilka lat temu jeden z popularniejszych agentów w Polsce udzielił wywiadu, w którym wyznał, że zarabia około 500 000 zł rocznie, ale głównie z prowizji jednego zawodnika na Europejskim poziomie. Wynagrodzenia agenta piłkarskiego w Polsce są często zawyżane. Menedżer zazwyczaj pobiera kilkuprocentowe prowizje od kontraktu, zatem jeżeli jego zawodnik miesięcznie zarabia dajmy na to 100 000 zł, on zaś otrzymuje na swoje konto około kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Prawdziwa zabawa zaczyna się w przypadku zawodników klasy europejskiej, którzy otrzymują wielomilionowe wynagrodzenia. Możecie zatem sobie policzyć, iż początkujący lub przeciętny menedżer w Polsce nie będzie zarabiał więcej miesięcznie niż renomowany pracownik w dużej firmie.

Odpowiadając konkretnie na pytanie, ile standardowo kosztuje menedżer? – Nic.

Nasza agencja piłkarska posiada własny, unikalny model biznesowy. Nie pobieramy żadnych prowizji od transferów, ani od wynagrodzeń danego zawodnika, dzięki temu 100% całej kwoty ląduje u zawodnika. Mamy stworzony swój system biznesowy polegający na wykupieniu danego pakietu na 1 rok.

OFERTA DLA PIŁKARZY