Pół żartem, pół serio można powiedzieć, iż skoro czytasz już ten tekst to tak naprawdę znalazłeś już swojego odpowiedniego menedżera piłkarskiego. Podchodząc jednak poważniej do sprawy, przedstawimy Wam co powinniście robić albo jakie cechy posiadać, aby zainteresować wokół siebie profesjonalnego menedżera piłkarskiego.

Pamiętajcie, bez menedżera piłkarskiego w dzisiejszych czasach nigdy nie uda Wam się wskoczyć na profesjonalny poziom piłkarski.

  1. Aspekt sportowy – oczywiście grając dobrze w piłkę z automatu możecie przykuć uwagę największych menedżerów. Co ważne, musicie grać dobrze, ale na najwyższym poziomie. Jeżeli grasz w 2 lidze juniorów, jesteś naprawdę wyróżniającym się zawodnikiem w lidze i sądzisz, że ktoś się Tobą zainteresuje – niestety nie zainteresuje. Musisz udowodnić swój potencjał na najwyższych poziomach.
  2. Profesjonalizm – menedżerowie patrzą także na Twój profesjonalizm, zaangażowanie, nawet wysławianie się względem niego. Jeżeli menedżer zauważy, że Wasze co drugie słowo to nie daj Boże przekleństwo albo np. „No nie, no nie” to wtedy uważam, że jesteście spaleni. Musicie pokazać agentowi, że Wasza postawa jest nienaganna, a piłka nożna to Wasze cały życie, ważniejsze od kolegów, koleżanek, imprez czy używek rzecz jasna.
  3. Rodzice – menedżer także chętnie skontaktuje się z Waszymi rodzicami, szczególnie w sytuacji, kiedy zawodnik jest niepełnoletni. Rodzice też muszą pokazać się z jak najlepszej perspektywy. Menedżer piłkarski musi mieć pewność, iż zarówno z Wami jak i z rodzicami nawiąże nic porozumienia. Agenci piłkarscy nie lubią sobie utrudniać pracy, oczekują współpracy z konkretnymi ludźmi, którzy pójdą za nim w ciemno.

Czynników wpływających na zainteresowanie menedżera może być nawet kilkadziesiąt.

W kolejnej drugiej części artykułu przedstawimy kolejne informacje odnośnie współpracy z agentem piłkarskim.