Kim jest agent piłkarski?

Często słyszymy od najmłodszych piłkarzy lub ich rodziców pytanie kim jest agent piłkarski? Z pozoru proste pytanie może kryć za sobą wiele odpowiedzi. Postaramy się w tym poradniku wyjaśnić wszelkie kwestie związane z pracą menedżera piłkarskiego.

Agent piłkarski to generalnie rzecz biorąc osoba zajmująca się prowadzeniem kariery piłkarskiej danego zawodnika. Zazwyczaj praca agenta piłkarskiego ogranicza się do stricte wyszukiwania nowego klubu dla zawodnika dodatkowo przeprowadzając cały transfer formalnie pomiędzy klubem A oraz klubem B. Nasza agencja w przeciwieństwie do pozostałych agentów piłkarskich świadczy kompleksowe usługi piłkarskie. Jesteśmy w stanie profesjonalnie pozyskać dla zawodnika nowy klub, załatwić testy, dietę, sprzęt, ubezpieczenie, obozy piłkarskie, ćwiczenia, zrealizować promocję zawodnika i wiele innych.

Menedżer piłkarski to niemalże pozycja obowiązkowa w dzisiejszych czasach dla każdego profesjonalnego gracza. Żaden piłkarz na świecie grający na profesjonalnym poziomie nie jest w stanie sam prowadzić własnej kariery. Nie zna dokładnie przepisów prawnych dot. transferów, a przede wszystkim nie ma czasu zajmować się takimi kwestiami. Jego głównym obowiązkiem jest skupienie się tylko na grze w piłkę. Agent piłkarski jest od tego, aby profesjonalnie odciążyć zawodnika od wszystkich niepotrzebnych kwestii formalnych i transferowych.

W kolejnych artykułach dowiecie się np. w jaki sposób agent piłkarski zarabia na siebie i w jak zostać menedżerem piłkarskim?